Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com

Enerji Analizörleri

 

Yeni Sayfa 2
 
Ürünlerimiz Hakkında Bilgi Almak İçin Mail Listemize Kayıt Olunuz...
Mail Listemize Kayıt Olun

 


Janitza 2010 Katalog


Janitza Flyer
 

Prophi Reaktif Güç Kontrol Rölesi

Uzun PFC Sistemi ömrü için patentli kontrol

Prophi® reaktif güç kontrol rölesi optimize kontrol moduna sahiptir. Uygulanan kontrol algoritması, anahtarlama sayılarını ve kademe başına çalışma sürelerini azaltır.

Burada amaç, kademe başına aynı anahtarlama sayısı ve çalışma süresini sağlamaktır.

Bütün bir sistemin ömrü otomatik kontrollü PFC sistem ile belirgin bir şekilde artar. Bu sayede sistem için yeni yatırımlardan sakınılır.

Hibrit anahtarlama yani kontaktör ve tristör modüllerinin kombinasyonu şebeke düzensizlikleri olmadan hızlı anahtarlama ile maliyet etkin PFC sistemini birleştirir.

 

Fonksiyonel prensip

Tek faz elektronik ölçme sistemi akım ve gerilim ölçümü yoluyla şebekenin reaktif ve aktif akım oranları toplar. Bir fazın akımı diğer iki fazı gerilimini kullanarak, reaktif güç kontrol rölesi hedeflenen güç faktörüne ulaşmak için gerekli olan reaktif gücü hesaplar.

Teğer farklılıklar oluşursa kondansatör kademeleri devreye alınır veya devreden çıkartılır.Röle kontaktör ve tristör modüllerinin kontrolünde farklılık gösterir.

Kondansatör kontaktörü üzerinden kontrol optimizedir yani hedeflenen güç faktörüne ulaşmak için minimum anahtarlama olayı gerçekleştirilir. Transistör çıkışları herhangi bir farklılığı kompanze etmek için hızlı bir şekilde kontrol edilir.


 

 

Detaylı Bilgi


1
 
         © Copyright 2009 Başarı Mühendislik Ltd. Şti.  |  Her Hakkı Saklıdır.